Ripplaed

Ripplaed

Ripplagi on dekoratiivne konstruktsioon, mis paigaldatakse aluslaele. See lahendab kaks probleemi: annab ruumile esteetilise välimuse ja peidab kommunikatsioone - juhtmeid, õhupuhasti elemente, kliimaseadme torusid. Ripplaega saab võimendada akustikat ja vähendada müra ruumis. Selleks kasutatakse spetsiaalseid mineraalkiudplaate.

Ripplagesid saab paigaldada peaaegu igasse ruumi: majades ja korterites, kontorites, äri-, tööstus-, spordi-, meditsiiniasutustes ja muudes rajatistes. Nende paigaldamine ja hooldamine on lihtne. Enne paigaldamist pole vaja teha erilist ettevalmistust. Vana viimistlust ei pea eemaldama.

Veel üheks eeliseks on mitmekesine disain. Lael võib olla üks või mitu tasandit. Pinnad võivad olla läikivad, matid, peegeldavad ja metalliseeritud. Vastavalt oma maitsele saab valida värvi ja mustri.

Ripplagede liigid

Kolm peamist ripplae tüüpi: moodullaed, alumiiniumist ripplaed ja võrklaed. Need erinevad omaduste, välimuse, disaini ja hinna poolest. Valik sõltub ruumi omadustest ja kasutamiseesmärkidest. Nimetatud kolme tüüpi lagesid paigaldatakse tavaliselt äriruumidesse.

Samuti võib välja tuua eraldi ripplagede tüübi - kipsplaatidest ripplaed. Neid paigaldatakse sagedamini majadesse ja korteritesse.

Moodullaed

Need on kõigile tuttavad büroodesse paigaldatavad plaatidest ripplaed, mis sobituvad ruudukujulisesse kandesüsteemi.

Need on populaarsed madala hinna, kiire paigaldamise ja hõlpsa kasutamise tõttu. Kõige odavam variant on avatud profiiliga Armstrong kandesüsteem. Kuna karkassi kasutatakse siin kujunduselemendina, siis ei ole see peidetud. Sellele kinnitatakse 60x60 cm suuruses plaadid.

Moodullagesid saab paigaldada mitte ainult kontoritesse, vaid ka eritingimustega ruumidesse: kõrge õhuniiskus, müra, steriilsus. Selle tarbeks on sobivate omadustega plaat.

Moodullagede eelised:

  1. Kiire ja odav. Näiteks kulub 20 m² suurusesse kontorisse paigaldamisele kaks päeva.
  2. Mugav kasutada. Lagi peidab kõik konarused, mustuse ja muud aluslae ebatäpsused. Säilub juurdepääs ventilatsioonile, anduritele ja lampidele. Plaatide hooldamine on lihtne ning kahjustatud plaatide vahetusele kulub paar minutit.
  3. Plaadid summutavad kõrvalist müra ja peegeldavad hästi valgust. Ruum saab olema vaiksem ja valgem. Võimalik, et tänu sellele saab säästa elektrienergiat, lülitades tuled õhtuti sisse hiljem.
  4. Keskkonnasõbralikud materjalid. Plaat on valmistatud loodusliku materjali - kuumutatud vulkaaniliste kivimite - baasil. Valmistamiseks kasutatakse veel metalli, puitu, õhulist krohvi ja muid materjale.
  5. Lisatarvikud. Moodullagedega on võimalik soetada ka mitmeid tarvikuid. Võimalik on kohe osta ventilatsiooni reste ja integreeritud valgustust.

Moodullagede puudusena võib välja tuua selle, et need ei talu ülevalt tulevat uputust. Samuti on plaadid üsna haprad - neile ei meeldi järsud löögid. Näiteks piisab nende kahjustamiseks šampusepudeli korgist. Seetõttu on soovitatav varuda paar plaati lisaks. 

Alumiiniumist ripplaed

Antud lae paneelid on valmistatud kuni 0,6 mm-sest lehtalumiiniumist. Nende peale paigaldatakse dekoratiivne kate. Paneelide standardpikkused on 3 m ja 4 m, eritellimusel valmistatakse kuni 6 m ja pikemaid paneele. Paneelide laius on 5 kuni 20 cm. Paneelid ühendatakse omavahel pikuti, mis loob katkematuse efekti.

Kattekihti ja disaini valikuid on mitmeid: alates valgest (kõige soodsam variant) kuni looduslike materjalide, nagu puit, graniit, vanandatud vask ja kuld imitatsioonini. Tootja valikus on suurem osa värve, mis on näha RAL-värvide tabelis. Paneelide pind võib olla lauge, võrkjas, reljeefne, perforeeritud. 

Kuna alumiiniumist paneelid ei ole korrosioonile vastuvõtlikud, kasutatakse neid sageli niisketes ruumides: duširuumides, vannitubades, basseinides. Sinna sobivad hästi just valged paneelid. Ebatavalisi värve kasutatakse kasiinodes, hotellides, meelelahutuskeskustes, lennujaamades või korterites.

Võrklaed

See on alumiiniumist võrk paljude väikeste võrgusilmadega. Materjalina saab kasutada ka muid aineid. Näiteks tsinki, ent sel juhul tuleb lae maksumus kallim. Võrgusilmad võivad olla erinevate suurustega: vahemikus 40×40 kuni 200×200 mm. Valik sõltub ruumi suurusest ja kõrgusest. Võrgusilmade värv ei pea olema tingimata metalliline. Värv võib olla ükskõik missugune, alates valgest ja lõpetades kuldsega.

Võrklagesid paigaldatakse  kontoritesse, restoranidesse ja muudesse äripindadesse, eramajadesse.

Kipsplaadist laed

Sellised laed paigaldatakse tavaliselt korteritesse ja majadesse. Kipsplaadiga on lihtne realiseerida ükskõik millist ideed: tekitada mitu taset, lisada nišše ja eendeid, sirgeid ja lainelisi jooni, erineva kujuga dekoori. Lakke on võimalik paigaldada tavalisi hõõglampe, LED-valgustust, energiasäästlikku või halogeenvalgustust. Niiskuse ja tule eest kaitseb spetsiaalne kipsplaat.